25 Niedziela zwykła – 20.09.2020

1. Dzisiaj o godz. 15.30 – nieszpory niedzielne, a o 16.00 – msza święta popołudniowa. Serdecznie zapraszamy do udziału w nieszporach, które od wieków są popołudniową modlitwą Kościoła.
  2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 16.00 – spotkanie małżeństw, które chcą dołączyć do nowo powstającego Kręgu Domowego Kościoła w naszej parafii.
  3. Jutro – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  4. W środę – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.
  5. W czwartek na mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas VIII ze wszystkich szkół naszej parafii. Udział we mszy świętej i spotkanie formacyjne jest obowiązkowym etapem przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  6. W sobotę odbędzie się 11. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Łagiewnik. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablotce przy kościele.
  7. Po 10 latach pragniemy w naszej parafii przeżyć misje święte. Jeśli nie powstaną okoliczności związane z pandemią koronawirusa misje odbędą się od 4 – 11 października. Program misji możemy już poznać na stronie internetowej parafii, a w przyszłą niedzielę będziemy mogli otrzymać specjalne foldery z planem misji. Misje poprowadzi ks. Wiesław Pietrzak, sercanin, który prowadził misje w 2010 roku. Starajmy się już od dziś modlić w intencji księdza misjonarza i o Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców naszej parafii w odnowieniu życia duchowego i umocnienia wiary.

Niech Matka Boża Lisiecka pomaga nam dobrze przeżyć nowy tydzień

Program misji świętych – Liszki – 4–11.10.2020

Niedziela – 4.10.2020 r.
Wszystkie msze święte jak w każdą niedzielę z naukami wstępnymi

Poniedziałek – 5.10.2020 r.
9.00 – Msza święta, nauka i błogosławieństwo małych i przedszkolnych dzieci
18.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich
19.15 – Spotkanie i nauka dla młodzieży szkół średnich, studentów i pozaszkolnej

Wtorek – 6.10.2020 r. – DZIEŃ CHORYCH
Od 8.00 – okazja do spowiedzi dla osób chorych i starszych
9.00 – Msza święta i nabożeństwo dla emerytów, chorych, starszych i samotnych
18.00 – Msza święta, nauka i nabożeństwo przebłagalne
19.30 – Spotkanie i nauka dla młodzieży (jak w poniedziałek)

Środa – 7.10.2020 r. – DZIEŃ SPOWIEDZI I MODLITWY ZA ZMARŁYCH
8.00 – 9.00 – Spowiedź święta
9.00 – Msza święta, nauka i modlitwy za zmarłych
10.00 – 11.30 – Spowiedź święta
14.30 – 16.00 – Spowiedź święta
16.45 – 18.00 – Spowiedź święta
18.00 – Msza święta, nauka i modlitwy za zmarłych

Czwartek – 8.10.2020 r. – DZIEŃ BŁOGOSŁAWIENIA RODZIN
Do kościoła przychodzimy całymi rodzinami
9.00 – Msza święta, nauka i nabożeństwo błogosławienia rodzin
18.00 – Msza święta, nauka i nabożeństwo błogosławienia rodzin

Piątek – 9.10.2020 r. – WYZNANIE WIARY
Przynosimy do kościoła Krzyże i przychodzimy całymi rodzinami
9.00 – Msza święta, nauka i nabożeństwo wyznania wiary
18.00 – Msza święta, nauka i nabożeństwo wyznania wiary

Sobota – 10.10.2020 r. – DZIEŃ MARYJNY
9.00 – Msza święta, nauka i nabożeństwo do Matki Bożej Lisieckiej
18.00 – Msza święta, nauka i nabożeństwo do Matki Bożej Lisieckiej

Niedziela – 11.10.2020 r. – RODZINNA KOMUNIA ŚWIĘTA
Wszystkie msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę.
Starajmy się uczestniczyć we mszach świętych całymi rodzinami.

W czasie każdej mszy świętej – nauka na zakończenie misji i Błogosławieństwo z Odpustem zupełnym.
Po mszy świętej o godz. 11.30 – Uroczyste poświęcenie Krzyża Misyjnego.

Módlmy się, aby wszyscy mieszkańcy Parafii otworzyli swoje serca na dary Ducha Świętego. Niech Matka Boża Lisiecka wyprosi u Swego Syna łaskę odnowy serc.

W związku z trwającą epidemią koronawirusa przypominamy najważniejsze zasady dla uczestniczących we mszach świętych.
  1. Wszystkich obecnych na mszy świętej obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Maseczki można zdjąć na czas przyjmowania Komunii świętej.
  2. Według rozporządzenia księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Komunię świętą można przyjmować w sposób tradycyjny – do ust, lub można przyjmować „na rękę”. Należy to jednak czynić z wielką pobożnością i wiarą. Przypominamy, że należy położyć jedną dłoń na drugiej, tworząc „tron” dla Pana Jezusa, a po otrzymaniu Komunii świętej w obecności kapłana dwoma palcami włożyć Ją sobie do ust. Nie należy „zlizywać” Hostii świętej z dłoni co jest niehigieniczne i niezgodne z przepisami kościelnymi.
  3. Nie wolno z Komunią świętą w ręce odchodzić do ławki lub przemieszczać się w inne miejsce w kościele lub wychodzić na zewnątrz kościoła. Ręce do przyjęcia Komunii świętej należy unieść tak, aby dla kapłana lub szafarza był wyraźny znak takiego przyjęcia Pana Jezusa.
  4. Osoby, które obawiają się zarażenia podczas przyjmowania Komunii świętej na rękę po innych, którzy przyjmowali Ją do ust, niech przychodzą do Komunii świętej do balustrady przed ołtarzem. Wówczas otrzymają Komunię świętą jako pierwsi.
  5. Osoby zajmujące dalsze miejsca w kościele otrzymują Komunię świętą w kolejności Jej udzielania wzdłuż naw bocznych i nawy środkowej kościoła.
  6. Wszystkich prosimy o gorącą modlitwę o oddalenie epidemii. W tej intencji podczas dzisiejszej adoracji będziemy śpiewać Suplikacje, prosząc o Boże Miłosierdzie.